top of page

KATKA JANČAROVÁ

Jógu jsem objevila už někdy v patnácti letech, kdy jsem byla neustále nemocná. Hledala jsem východisko a našla jsem jógu. To mi změnilo život. Ne zvenku, ale zevnitř, protože jóga vám změní váš vnitřní svět. Je to něco, co vás bude provázet po zbytek života, protože věřím, že józe propadne úplně každý.

Na jógu jsem poprvé přišla k Moničce Žídkové, která mě uchvátila hned na první lekci. Moc jsem nevěděla, co čekat, ale po její lekci jsem byla tak uvolněná (i když mě vše bolelo, hlavně další den), že jsem musela navštěvovat i další a další lekce. Jóga se pro mě stala denním chlebem a dnes si bez ní neumím představit den. I když má jógová praxe je někdy krátká, někdy dlouhá, najde se na ní místo vždy.

Jóga se stala součástí mého života a změnila ho. Změnila mé chování, můj pohled na svět a v neposlední řadě můj zdravotní stav. Jóga vám zkrátka obrátí svět vzhůru nohama. Kvůli tomu všemu jsem se rozhodla přihlásit se na kurz pro lektory jógy a vyzkoušet si jógovou praxi i z druhé strany.

Vy, kteří jste na lekci jógy ještě nepřišli, protože si říkáte: nejsem tak ohebný, jóga je jen pro štíhlé nebo nemám na to čas, neváhejte a přijďte. Jóga je pro všechny bez rozdílu, ať už se nedotknete země, nemáte včelí pas nebo vám je 60 let. Jóga je o tom, jak se budete cítit vy, ne o tom, jak u ní vypadáte. V józe záleží na vašich vnitřních pocitech, na splynutí dechu a pohybu a hlavně, na splynutí vaší mysli s tělem.

DSCF7765.JPG
bottom of page