top of page

MONIKA ŽÍDKOVÁ

Jsem máma dvou úžasných dětí, žena skvělého muže a člověk s radostí ze života. 

Jsem absolventka české filologie, žurnalistiky a obecné lingvistiky na UPOL a s láskou vzpomínám na léta strávená v Olomouci, která se mi vryla do srdce.

Jsem lektorka jógy a zároveň věčná studentka. Jóga mne neustále ponouká k seberozvoji a sbližuje se spoustou oduševnělých lidí, které potkávám na lekcích (a jsem za vás moc ráda). Jóga pro mne není jen radost z toho, že zvládnu novou ásanu, ale i hledání, přemýšlení a zastavení, někdy tvrdá práce sama na sobě a hledání středu, v čemkoli. Jóga pro mě znamená plynutí. Plynutí životem, lekcí, otázkami i odpověďmi, které ke mně přicházejí v průběhu bytí. I Přesto, a možná právě proto, že život není jen o radosti a smíchu, se snažím do svých lekcí vnést trochu nadhledu a humoru sobě vlastního. :) 

Za dobu, kterou jógu praktikuji se moje vnímání toho slova nejméně stokrát změnilo. Ono obecně slovo jóga nabylo v dnešní době spoustu různých významů a dá se říct, že se často za jógu považuje i to, co jóga není a člověk (se) různě hledá. Čím více ji studuji, tím více vím, že (nic nevím :)) a že mě čeká ještě dlouhá cesta k tomu, abych se mohla považovat za Učitele a ke svému povolání přistupuji se vší pokorou. Cítím a ctím, že mým posláním je jógu předávat a s onou zodpovědností se snažím samu sebe učit minimálně tolik, kolik hodlám předávat na svých lekcích. Bez povýšení, bez kanýrků, v souladu s mým životem, zkrátka tak, jaká jóga je. 

Jsem neponaučitelná optimistka a věřím, že když člověk cokoli chce, tak to zvládne. Věřím v sílu myšlenky. Moje největší hodnoty jsou svoboda, láska a rodina.

Jsem masérka a bylinkářka. Studuji různé aspekty aromaterapie, kterou se snažím maximálně využít během masáží.

A ačkoli moc ráda píšu i povídám, o sobě mi to jde dost těžko a stejně si myslím, že jógu je třeba žít a prožít, tudíž budu moc ráda, když se rozhodnete ji (za)žít se mnou, na mých lekcích, na které vás srdečně zvu.

 

2014-2015                    Školení pro učitele jógy II. třídy (150 hodin), Český svaz jógy, Praha

2015                            Základní kurz aromaterapie, Nobilis Tilia, Brno

2015                            Aromaterapie pro maminky a pro děti, Nobilis Tilia, Brno

2017                            Jóga pro těhotné, Fisaf, Praha

2018                            Rekvalifikační masérský kurz (klasická, relaxační a sportovní masáž, 90 hodin), Ostrava

2018                            Aromapsychologie I., Aromaterapie Habibi, Kopřivnice

2018                            Asistence v jógových pozicích (15 hodin), Ostrava

2019                            Yin yoga teacher training s Angelou Jervis Read (50 hodin), Praha

bottom of page