top of page

katka stasiková

Jóga a Já. Pro mě je jóga stále se měnící obsahový „balíček“ tohoto slova a jeho obsahu v mé mysli, v mém životě, v mém srdci. Kde si stojím (v jakém stupni pochopení se nacházím), v takovém rozsahu a rozměru se projevuje. Jak říká moje guru Śivá „kolik dáte józe, tolik dá jóga vám“.

V současnosti je pro mě jóga velkým učitelem. Vnímám ji na úrovni mysli, duše a hlavně srdce. Fyzická část, tedy asány, jsou pro mne nedílnou součástí k tomu, aby mohlo vše v těle proudit, pohybovat se směrem k porozumění a odstraňovat „hrubé nánosy“. To vše s trpělivostí, kterou pomáhá opět budovat jóga jako stav mysli.   A takhle krásně je to všechno propojeno – a když je propojeno, je spojeno. A SPOJENÍ, je přesně to, co chceme prožít, abychom žili vědomý život. Být si vědom svého života a energie, která v nás proudí. Svůj život prožít, ne přežít.

Definice jógy i různé vysvětlení, či pohledy na ni, najdeme v hojné míře na internetu, v literatuře a nebo předáváním od svých učitelů. Nejdůležitější je ale stejně náš osobní prožitek. SETKÁNÍ SE S JÓGOU TVÁŘÍ V TVÁŘ. Zamilovat se. Objevit se. U-vědomit se. 

Na mé životní cestě nepřestávám být vděčná za možnost, stát se jejím učitelem. Stala jsem se součástí své vesmírné cesty (dharmy). Od chvíle, kdy jsem (zázrakem) našla svého učitele, svoji guru Lenku Śivá deví Knag, se má cesta sama vymalovala do krásné, klidné, spokojené a naplněné krajiny (součástí každé krajiny je samozřejmě sem tam kamínek o který může zakopnout, nebo hora, která hodně veliká :-)). Vše se ale děje jak má ♥ Jak napsal výborný učitel jógy Láďa Pokorný, „zázrak je po rozložení slov za zrakem, a tedy uvnitř“. Dharma je náš osud, naplnění, předurčená cesta.  ♥

Vyučuji Hatha jógu a Vinyasa jógu. Sama jsem stále žákem, neboť jóga je učení na celý život. Stále je co (znovu)objevovat. Tím se snažím také svým žákům přinášet stále nové poznatky a nové směry. Motivovat je, posouvat a pomáhat jim „znovu-objevovat“.

2013 instruktor Body and Mind, Praha

2015 Instruktor hatha jogy, Pranava Ostrava

2016 Specializovany kurz Hatha joga (20 hodin), FISAF, Praha

2016 Joga proti stresu, Power Yoga Akademie, Praha

bottom of page