top of page

hanka kopecká

Kouzlo pilates jsem objevila ve svých 16 letech a tehdy jsem ani netušila, jak moc mi změní život. Pár let jsem se mu věnovala jako klient a čím dál intenzivněji jsem cítila, že se potřebuji dozvědět víc. A tak jsem se rozhodla pro rekvalifikační kurz instruktora pohybové metody pilates, který jsem v roce 2015 úspěšně absolvovala v pražském Elixír Studiu na Vinohradech u mé milé Oli Huspekové.

Ukončením kurzu začala moje krásná pilates cesta. Snažím se na sobě pracovat a doplňovat vzdělání formou odborných seminářů a zároveň se učím při každé lekci pilates. Moc ráda navštěvuji lekce ostatních lektorů, a ještě raději čerpám inspiraci mimo ČR.

Při studiu sportu ve Velké Británii jsem měla tu čest se inspirovat na lekcích pilates instruktora Richarda Dilwortha. Za tuto možnost i zkušenost, rozšířit si sportovní teorii i praxi, jsem velmi vděčná a moc ráda z ní čerpám. Stále čerpám i z mého ročního pobytu ve Španělsku, kde jsem byla okouzlena španělskou praxí. Baví mě být otevřená přístupům ze zahraničí a baví mě nechat na sebe působit tuhle barevnou inspiraci.

Pilates Vás vrátí zpátky k sobě, ke svému tělu. Pomůže Vám navnímat jednotlivé části těla, protáhne Vás a uvolní. Zároveň posílíte svaly, o kterých ani pomalu nevíte, že je v těle máte.

Na mých hodinách se učíme naše těla vnímat a pozorovat. Pozorností a vědomým pohybem provázaným s dechem svá těla rovnáme, posilujeme, uvolňujeme, léčíme. Díky pilates zlepšujeme koordinaci, uvolňujeme páteř a klouby, vyrovnáváme svalové dysbalance, tvarujeme dlouhé a štíhlé svaly, posilujeme hluboký stabilizační systém, dýcháme správně a propojujeme naše tělo a mysl – díky čehož se dostáváme do flow a přirozeně se zbavujeme stresu.

Ráda na hodinách využívám pomůcky, které nám naši praxi pomohou zefektivnit – mezi mé oblíbené patří foam roller, masážní míček, overball i magic circle.

Ještě jste pilates nevyzkoušeli a váháte? Buďte otevření, nic není víc než vlastní zkušenost. Ráda Vám předám své zkušenosti a pomůžu ukázat cestu, jak vnímat naše moudrá těla a ozdravit je léčivým pohybem a pozorností.

Moc se na Vás těším😊 Hanka

 

2024

Seminář teorie k rekvalifikaci - teoretický základ samostatně (anatomie, fyziologie, výživa,..), IQ pohyb, Praha

2023

Funkční strečink - svalová elasticita, IQ pohyb, Praha

Vývojová kineziologie a základní vzorce pohybu, Elixír Akademie, Praha

2017

Potvrzení o účasti – Odborný seminář, Pěnový válec „Foam roller“, IQ pohyb, Praha

Potvrzení o účasti – Odborný seminář, Axiální systém, IQ pohyb, Praha

Potvrzení o účasti – Odborný seminář, Držení těla – kyfotické křivky páteře, IQ pohyb, Praha
Potvrzení o účasti – Odborný seminář, Diagnostika A, IQ pohyb, Praha

2016
Diplom – Míček, overball, ježek, Elixír akademie, Praha
Potvrzení o účasti – Odborný seminář, Pilates kruh Magic Circle, IQ pohyb, Praha

2015
Osvědčení o rekvalifikaci vzdělávacího programu rekvalifikačního kurzu Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb v oblasti pohybové metody Pilates, instruktor pohybové metody Pilates, Školicí středisko PhDr. Olgy Huspekové, Praha

2014
Diplom - Hyperlordotické držení těla, Školicí středisko PhDr. Olgy Huspekové, Praha

 

DSCF7801.JPG
DSCF7799_edited.jpg
bottom of page