top of page

hanka kopecká

Kouzlo pilates jsem objevila ve svých 16 letech. Zpočátku jsem se mu věnovala jako klient, později jsem cítila, že se potřebuji dozvědět víc. Rekvalifikační kurz instruktora pilates jsem absolvovala v roce 2015 v pražském Elixír studiu na Vinohradech pod vedením skvělé Olinky Huspekové. Jak jednoduché by bylo úspěšně ukončit kurz a mít vyhráno. 😊 Ale ukončením kurzu cesta teprve začíná. Doba jde dopředu, máme k dispozici stále nové a nové informace a poznatky. Navíc, každé lidské tělo je čistý originál a každé má individuální potřeby. Snažím se na sobě pracovat a doplňovat vzdělání formou odborných seminářů, ale zároveň se učím při každé další lekci pilates. Člověk se učí celý život.

 

Není to všechno jen o naučené teorii, ale také o praxi. Pokud zrovna nestuduji, nepracuji nebo nelítám po horách, ráda navštěvuji lekce ostatních lektorů a sbírám inspiraci. O jednu mou speciální, zatím největší (a pro mě srdeční) zkušenost bych se s Vámi chtěla podělit. Při studiu sportu ve Velké Británii jsem měla možnost inspirovat se na lekcích pilates instruktora Richarda Dilwortha. Za tuto možnost a zkušenost, rozšířit si sportovní teorii i praxi, jsem velmi vděčná a moc ráda z ní čerpám.

 

Metoda pilates je protahovací, posilovací a uvolňovací cvičení s váhou vlastního těla. Při lekcích ráda využívám různé pomůcky, jako jsou overball, gym ball, magic circle, foam roller nebo masážní míček. Na mých hodinách se učíme rovnat a vnímat svá těla, napravujeme pohybové stereotypy, uvolňujeme páteř a klouby. Zároveň také posilujeme svaly, o kterých ani pomalu nevíme, že je v těle máme. Pilates pomáhá zlepšit koordinaci těla, vytvarovat dlouhé a štíhlé svaly, posílit střed těla, naučit se dýchat, propojit tělo s myslí a zbavit se stresu.

 

Pokud hledáte zdravotní cvičení, ve kterém se objevují posilovací prvky, může být pilates tím pravým. Nic není víc, než vlastní zkušenost.


Ráda Vám předám své zkušenosti a pomůžu ukázat cestu, jak vnímat naše moudrá těla a ozdravit je léčivým pohybem.


Těším se na Vás.

 

2017

Potvrzení o účasti – Odborný seminář, Pěnový válec „Foam roller“, IQ pohyb, Praha

Potvrzení o účasti – Odborný seminář, Axiální systém, IQ pohyb, Praha

Potvrzení o účasti – Odborný seminář, Držení těla – kyfotické křivky páteře, IQ pohyb, Praha
Potvrzení o účasti – Odborný seminář, Diagnostika A, IQ pohyb, Praha

2016
Diplom – Míček, overball, ježek, Elixír akademie, Praha
Potvrzení o účasti – Odborný seminář, Pilates kruh Magic Circle, IQ pohyb, Praha

2015
Osvědčení o rekvalifikaci vzdělávacího programu rekvalifikačního kurzu Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb v oblasti pohybové metody Pilates, instruktor pohybové metody Pilates, Školicí středisko PhDr. Olgy Huspekové, Praha

2014
Diplom - Hyperlordotické držení těla, Školicí středisko PhDr. Olgy Huspekové, Praha

 

DSCF7801.JPG
DSCF7799_edited.jpg
bottom of page