top of page

út 11. 9.

|

YoGaia

Ženy sobě - Jógová dílna s Meerou

3 hodinová jógová dílna s Marií Meerou Karanath, lektorkou a terapeutkou žijící v Indii.

Registrace je hotová
Zobrazit další události
Ženy sobě - Jógová dílna s Meerou
Ženy sobě - Jógová dílna s Meerou

Čas a místo

11. 9. 2018 18:00 – 21:00

YoGaia, Hlavní třída 1, Město, Havířov, Czechia

O události

Ženy sobě - jógová dílna s Meerou

Hlavním vesmírným principem je princip protipólů: světlo a stín, dobro a zlo, aktivita a nečinnost, yin a yang a také muž a žena. Jedno pozbývá svojí existenci v absenci toho druhého a navzájem se neustále ovlivňují a doplňují. A právě jóga nás vede k vyvažování těchto protipólů. Moderní doba nás vede k extrémizmu: buď to nebo to a nic mezi tím. Když si chci budovat kariéru, tak zapomínám na svoji ženskou roli pečovatelky a ochránkyně rodinného krbu. Nebo: když chci být ženou, tak se nemůžu

naplno realizovat. Býti ženou a hlavně cítit se ženou avšak nezávisí až tak na vnejších okolnostech, jako spíše na zkoumání a mapování své vnitřní ženské podstaty a zajištění svých niterných potřeb. Zasedneme spolu do ženského kruhu a povíme si něco o ženě zejména jako cyklické a společenské bytosti. Zajógujeme si a procítíme hlavně oblast srdce, břicha a pánve.

O lektorovi:

Marie se narodila v Praze, v Německu vystudovala překladatelství a odtud se prostorově přesunula trochu dál. Před dvanácti lety absolvovala první výcvik v józe, na který navázala studiem jóga terapie, a při němž se také seznámila s jedním ze svých učitelů, svým pozdějším manželem. Spolu mají malou dcerku Gayatri. Společně založili charitativní organizaci Arsha Yoga Gurukulam v jižní Indii (www.arshayoga.org), která se jógu snaží přiblížit sociálně slabým. Meera je zároveň pořád Marií, která se pravidelně jako vlaštovka vracívá do Čech, přijďte se seznámit.

Cena: Při platbě do 1.8. 400 Kč/ po 1.8. 450 Kč

Platbu proveďte ve prospěch účtu studia YoGaia: 2901132093/2010 a do poznámky uveďte jméno, příjmení a "ženy sobě".

Fotografie: Šárka Konečná, FB: Háta Vondráčková Photography

Sdílet událost

bottom of page