top of page

so 27. 1.

|

YoGaia

Víkendový kurz Hormonální jógové terapie

S lektorkou HJT Kateřinou Majerovou.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Víkendový kurz Hormonální jógové terapie
Víkendový kurz Hormonální jógové terapie

Čas a místo

27. 1. 2024 9:00 – 28. 1. 2024 13:00

YoGaia, Na Nábřeží 1459/8A, Město, 736 01 Havířov, Česko

O události

HJT je světově uznávaná a vědecky podložená technika, kterou vytvořila brazilská psycholožka a jogínka Dinah Rodriguez v 90 letech. Jedná se o ryze přírodní metodu, která svými účinky stimuluje žlázy s vnitřní sekrecí (vaječníky, štítná žláza, hypofýza), čímž pomáhá především s problémy jako jsou neplodnost, menopauza, poruchy menstruačního cyklu, emoční nerovnováha. Cvičení podpoří celkový zdravotní i psychický stav, detoxikuje organismus, zvýší metabolismus, vylepší tvar postavy i stav pleti, zvýší imunitu a napomůže omlazení těla i mysli. Dynamická sestava, která trvá 30 minut, vychází z hatha jógy, kundalini jógy a tibetských technik. K její výuce jsou oprávněni pouze certifikováni lektoři.

Případové studie prokázaly:

- Při půlhodinovém cvičení 16 dní v měsíci narostla za 4 měsíce účastnicím studie, které nemohly otěhotnět, v průměru hormonální hladina o 254%

- Po 2 až 3 měsících cvičení zmizely podrážděnost, neurastenie, emoční labilita, plačtivost, nespavost, neklid, stres a jiné emocionální symptomy jako nerozhodnost, únava a deprese. 

- U 100 % žen buď zcela vymizel PMS (premenstruační syndrom), migréna, stres a panika, nebo se jejich výskyt velmi výrazně omezil, takže ženy mohly vysadit užívané léky

- Došlo k zastavení nástupu předčasné menopauzy u žen, u nichž se tento proces nastartoval

- Po 3-4 měsících cvičení došlo k vymizení vaječníkových cyst a bolestí či jiných obtíží při menstruaci

- Díky zvýšené hladině hormonů došlo u účastnic k ozdravení pokožky, nehtů i vlasů

- HJT je určena pro ženy, které mají problémy s:

- Menopauzou, menstruačním cyklem, PMS

- Migrénami a bolestmi hlavy

- Neplodností

- Inkontinenci

- Zpomaleným metabolismem

HJT je vhodná jako prevence všech výše zmíněných symptomů pro každou ženu od 35 let, kdy dochází k postupnému klesání přirozené hormonální hladiny a mohou se objevit první symptomy příchodu menopauzy. Mladší ženy mohou také HJT cvičit, pokud mají některý z uvedených symptomů či jakýkoliv problém spojený s nevyrovnanou hormonální hladinou!  Sestava hormonální jógové terapie je vhodná i pro ženy, které nemají zkušenosti se cvičením jógy.

Kontraindikace HJT (vhodné konzultovat s lektorkou před samotným kurzem): 

- těhotenství 

- rakovina prsu a jakákoliv prodělaná rakovina způsobená zvýšenou hormonální hladinou

- krátce po operaci

- pokročilá osteoporóza

- pokročilá endometrióza

- velký myom (okolo 5cm)

- srdeční potíže

- zvýšená funkce štítné žlázy 

- antidepresiva 

Informace ke kurzu:

Kdy: 27.1. sobota od 10:00 do 16:00 a 28.1. neděle od 10:00 do 13:00 

Cena kurzu: 2 800 Kč

Co s sebou: pohodlné oblečení (cvičební pomůcky jsou k dispozici v jógovém studiu), lehké občerstvení během dne. Pitný režim je zajištěn.

Přihláška je platná až po zaplacení zálohy. V případě, že se na seminář nemůžete dostavit, je možné za sebe poslat náhradnici. Zálohu ve výši 800 Kč uhraďte na číslo účtu studia YoGaia:  2901132093/2010 (FIO BANKA) a do poznámky pro příjemce napište: HTJ_VAŠE JMÉNO. Zbytek částky pak můžete doplatit v hotovosti na kurzu.

Kvůli individuálnímu přístupu na lekci, na kterém si lektorka zakládá, je kapacita pouze 10 míst. 

Každá účastnice obdrží učební materiály obsahující navíc antistresové techniky zdarma ke cvičení doma. Po absolvování semináře budete schopné sestavu samostatně cvičit.

Kurzem vás provede certifikovaná lektorka HJT Kateřina Majerová. V případě dotazů ne-organizačních, které řešíme my, ale obsahových, se prosím obraťte na ni - na e-mail: 

katerina.majerova@pharmos.cz

Kateřina Majerová

Certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie dle Dinah Rodriguez

Celé mé dospívání jsem bojovala se svou váhou. Nepatřila jsem mezi obézní dívky, ale nikdy jsem nebyla se svým tělem spokojená. Zkrátka stačilo se na jídlo jen podívat a kila šla nahoru sama. Na vině byl můj zpomalený metabolismus. Vyzkoušela jsem snad veškeré rady na zrychlení, ale nic nezabíralo, i když jsem se neválela u televize. A když se do toho přidaly problémy s menstruačním cyklem a celková emoční dysharmonie, měla jsem jasno. Musím něco změnit! Jenže můj gynekolog mi doporučil pouze hormonální substituční léčbu, o které jsem díky mé práci věděla své. Tenkrát jsem pracovala s ženami, které s tímto zkušenost měly, a já věděla, že si takhle tělo zdevastovat nechci. Změnila jsem tedy gynekologa a ten mě přivedl k hormonální jógové terapii. Okamžitě jsem navštívila víkendový kurz a sestavu začala každý den cvičit. Už po víkendovém kurzu bylo všechno jinak! Najednou jsem se nemusela dojídat čokoládou, ba naopak jsem jedla jen, když jsem měla opravdu hlad, a ne protože jsem měla na něco pořád chuť. J Do práce jsem jela s úsměvem od ucha k uchu. Ten příval energie a endorfínů byl neskutečný. 

Hormonální jógová terapie byla pro mě zkušenost, která mi změnila život. Kéž by i Vám ukázala svou sílu.

Sdílet událost

bottom of page