top of page

po 01. 11.

|

Havířov

Muzikoterapeutická relaxace

Muzikoterapeutická relaxace holistického typu s Vítem Přibylou

Registrace jsou uzavřeny
Zobrazit další události
Muzikoterapeutická relaxace
Muzikoterapeutická relaxace

Čas a místo

01. 11. 2021 16:30 – 17:30 SEČ

Havířov, Na Nábřeží 1459/8A, Město, 736 01 Havířov, Česko

O události

Muzikoterapeutická relaxace holistického typu přináší vedle smyslově fyzikálního dopadu přesah v podobě nadsmyslového působení. Při terapii dochází ke zklidnění tepové i dechové frekvence, uvolňování psychosomatických tenzí a spasmů, uvolňování na poli emočních bloků, koncentraci a zklidnění mysli. Tyto jevy mají pozitvní dopad na eliminaci stresu, posílení funkcí imunitního systému a celkové uvolnění klienta po stránce fyzikální i nadsmyslové.

Tehaz (Terapie hudbou a zvukem) Myšlenka stojící za zrodem unikátního muzikoterapeutického modelu Tehaz vyvíjeného od roku 2019 MgA. Vítem Přibylou je propojení celostního přistupu s moderními technologiemi. Stejně jako v medicíně dosahujeme nejlepších výsledků v momentě, kdy dochází k syntéze tradičních a moderních lékařských postupů, i v rámci terapie můžeme úspěšně podpořit léčivé účinky využitím zvukových technologií. Kombinace akustických terapeutických improvizací na vhodné hudební nástroje spolu se zvuky podmanivých podkresů syntetizátorů a ambientích zvuků přírody uvádí klienty do hlubokých relaxačních prožitků.

Vít Přibyla je pedagogem, hudebníkem, výrobcem hudebních nástrojů a vystudovaným zvukovým mistrem. Studium celostní muzikoterapie absolvoval v letech 2012/13 pod vedením PaedDr. Lubomíra Holzera na Univerzitě Františka Palackého v Olomouci. Tato metoda se zaměřuje na tzv. přirozené ladění terapeutických nástrojů i techniky zpěvu. Jakožto samoučený výrobce si Vít některé z těchto nástrojů vyrábí sám, což posiluje vztah mezi terapeutem a jeho nástrojem. Věří, že tímto obohacuje i následný dopad na samotné recipienty terapie. Do jeho nástrojového repertoáru spadají nástroje z rozličných oblastí Střední a Severní Evropy (brumle, niněra, šamanský buben, bukkehorn, smyčcová lyra, rozličné typy fléten, čaringa) i nástroje exotické (australské didgeridoo, arménský duduk, japonská shakuhachi, tibetské mísy).

Cena muzikoterapeutické relaxace: 310 Kč Přihlášení přes rezervační systém na webových stránkách studia.

Sdílet událost

bottom of page