top of page

so 20. 6.

|

YoGaia

Čínská reflexní masáž nohou AN - MO

Víkendový kurz pro maséry i pro širší veřejnost

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Čínská reflexní masáž nohou AN - MO
Čínská reflexní masáž nohou AN - MO

Čas a místo

20. 6. 2020 10:00 – 21. 6. 2020 15:30

YoGaia, Na Nábřeží 1459/8A, Město, 736 01 Havířov, Česko

O události

Čínská reflexní masáž nohou AN - MO má více jak 2000 let starou historii. Na tomto kurzu se naučíte techniku mechanického působení prstů na zónách orgánů, které se promítají na chodidlech. Různým třením a stlačováním těchto zón můžete přispět k regeneraci, zmírnění bolestí, zlepšení celkového stavu a vytvoření příjemného pocitu v průběhu masáže.  Tato technika je účinná v prevenci mnoha lidských onemocnění a zotavení těla jako celku. Nezaměřuje se jen na chodidla, ale pracuje se na noze až ke kolenům. Tento kurz je vhodný pro ty, kteří již masáže dělají a chtějí si rozšířit nabídku, ale také pro ty, kteří chtějí být nápomocni sobě a svým blízkým. 

 Masáž nohou An Mo je Čínská uzdravující masáž reflexních zón, meridiánů a akupresurních bodů chodidel. 

V dávných lékařských spisech jsou slova: „Všichni lidé mají nohy, stejně jako všechny stromy mají kořen. Vyčerpání u stromu začíná kořenem a stárnutí lidí u nohou. “

Čínská masáž An Mo, která se překládá jako „tlačit, stisknout“ (An) a „tření“ (MO), má historii více než dva tisíce let. Stala jedním z nejdůležitějších a dostupných metod tradiční čínské medicíny, společně s technikou Qigong.

Reflexní terapie An Mo je součástí tradiční čínské medicíny a má fyzické účinky na jednotlivé orgány a lidské tělo jako celek. Zvláštní techniky mechanického působení rukou a prstů mohou zóny dráždit a zklidňovat, zahřívat a zmírnit bolest, zlepšit celkový stav a vytvořit příjemný pocit v průběhu masáže.

Reflexní terapie An Mo, je široce praktikováno v moderní čínské medicíně, je účinná v prevenci mnoha lidských onemocnění a zotavení těla jako celku.

Z pohledu tradiční čínské medicíny, masážní terapie je jen způsobem, jak pomoci, zbavit se stagnace qi a krve a zvýšit jejich oběh. Obecně lze říci, že masáž nám pomáhá odpočinout, jak po tvrdé fyzické stránce, tak i po intenzivní duševní; zbavit se starostí, stresu a únavy; posílit imunitu; zlepšit oběh čchi a krve, (zabránit vzniku onemocnění a pronikání do našich těl agresivní patogenní qi; zpomalit proces stárnutí a mnohem, mnohem víc…)

Program kurzu: •základy teorie tradiční čínské medicíny •historie masážní techniky An Mo •indikace, kontraindikace masáže •účinky masáže •praktická aplikace masáže na meridiánech, a reflexních zónách chodidla •praktická aplikace masáže nohou s olejem •vyhledávaní akupresurních bodů na dolní končetině

S sebou:  1x prostěradlo, 1x ručník, osuška, pohodlné oblečení, přezůvky, psací potřeby, svačinku – a dobrou náladu 

Časy konání: Sobota - od 10.00 do 17:00

                     Neděle - od 10:00 do 15.30

Absolventi obdrží certifikát.

Lektorka: Bc. Lenka Procházková

Informace o ní najdete zde:

 http://www.srdcevdusi.cz/ 

Cena kurzu: 2000 Kč

Rezervace kurzu je platná po obdržení zálohy 30% (600 Kč) na číslo účtu Studia YoGaia - 2901132093/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte CinskaReflexniMasaz_JMÉNO_PŘÍJMENÍ.  Zbytek částky pak doplatíte v hotovosti na kurzu.  

Sdílet událost

bottom of page