top of page

MARTIN MAREK

Když mě před dvěma lety kolegyně v práci požádaly, abych jim ukázal, jak se cvičí pět tibeťanů, nenapadlo mě, že se to vyvine v pravidelné vedení lekcí jógy...

 

Jmenuji se Martin a jsem muž. Jógu cvičím téměř pět let. Praktikuji každé ráno. Preferuji ranní cvičení, protože po nočním spánku je pro mě jednoduší splnit základní podmínky pro pohodové praktikování jógy jako je prázdný žaludek a vyhrazený prostor a čas.

 

Na začátku jsem pocítil silnou potřebu ozdravit své fyzické tělo. Práce v kanceláři a nezdravý životní styl si začaly vybírat svou daň. Byl jsem čím dál více omezený v rámci různých pohybových aktivit, sport už pro mě neznamenal radost tak jako dříve. Necítil jsem se dobře ve svém těle. Můj kalendářní věk ukazoval o dost méně, než jsem se cítil. Rozhodl jsem s tím něco udělat. Rozhodl jsem se, že to nevzdám - že nebudu čekat, že „to nějak doklepu“. Rozhodl jsem se, že uzdravím své fyzické tělo. Přihlásil jsem se na jógu.

 

Jóga mi toho nabídla mnohem více. K tomu, abych mohl zlepšit své zdraví*, jsem kromě fyzického cvičení potřeboval změnit i životní styl a své vzorce chování. Potřeboval jsem se naučit se zvládat své emoce a zklidnit nepokojnou mysl.

 

Své jógové dovednosti jsem rozvíjel krom cvičení na pravidelných lekcích i absolvováním různých jógových seminářů a pobytů. V české akademii jógy jsem absolvoval základní kurz pro učitele jógy III. třídy.

 

To co jsem se naučil, předávám dál. Vedu klidné ranní lekce ve stylu tradiční jógy se zaměřením uvolnění fyzického i duševního napětí a dodání energie.

 

*S tím, jak je vše propojené, slovo fyzické se stává nadbytečným, zkrátka zlepšit své zdraví, uzdravit své tělo.

bottom of page